Буковину накриває друга хвиля поширення COVID-19

0

Наразі підвищення захворюваності фіксують у всіх районах області, на Кіцманщині ж зареєстровано спалах коронавірусної інфекції

Про це ішлося під час онлайн-наради із головними лікарями закладів, що надають первинну медичну допомогу, та керівниками госпітальних баз. Нарада у такому форматі відбулася вперше. Захід покликаний посилити координацію між різними установами, що працюють із хворими на COVID-19, аби ефективно протидіяти поширенню вірусу.

«Ситуація із розповсюдженням COVID-19 набуває нових обертів, тому мусимо обговорити, яким чином будемо мобілізувати усі наші сили та ресурси, як фінансові, так і кадрові. Головна наша мета – зробити так, аби рівень захворюваності не зростав, а стабілізувався», – зазначила заступниця голови ОДА Наталія Гусак.

Найперше завдання, яке стоїть перед госпітальними базами – сформувати необхідні запаси ліків та засобів захисту. Наразі на рахунках лікарень є близько 50 мільйонів невикористаних коштів. Ці гроші медичні заклади отримали від Національної служби здоров’я України для лікування хворих на COVID-19.

«Є низка лікарень, які за три місяці не витратили жодної гривні на закупівлю медикаментів. Між тим, пацієнти часто скаржаться, що доводиться купувати препарати за свої гроші. Цю ситуацію слід виправити», – закликала Наталія Гусак головних лікарів госпітальних баз.

Що ж до сімейних лікарів, то вони пояснюватимуть пацієнтам важливість вакцинації від грипу, адже таке щеплення – це додатковий захист від сезонних інфекцій.

В Україні триває поділ на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: «червону», «помаранчеву», «жовту», та «зелену».

У п’ятницю, під час засідання Державної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, Чернівецьку область розділили таким чином:

Зелена зона: місто Чернівці, Новоселицький, Вижницький, Заставнівський, Герцаївський та Кельменецький райони

▪️у громадських будівлях та транспорті перебувати у масках або респіраторах;

▪️проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

▪️робота кінотеатрів із заповненістю на 50%;

▪️перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.

Жовта зона: Хотинський, Глибоцький, Сторожинецький, Путильський, Сокирянський райони.

▪️ окрім засторог, які діють у зеленій зоні, забороняється відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

Червона зона: Кіцманський район.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

▪️робота громадського транспорту;

▪️відвідування закладів освіти;

▪️діяльність кафе, ресторанів та ТРЦ.

Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитимуть кожної п'ятниці.

За результатами аналізу ситуації в регіонах будуть визначати рівні розповсюдження коронавірусу.

Поділитись