Буковину відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен

0

До Чернівців завітала Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Вона відвідала наше місто у зв'язку із вшануванням пам'яті жертв Голокосту. Про подробиці її візиту на своїй сторінці у Фейсбуці розповів голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

- Мав честь та приємність вітати сьогодні Надзвичайного та Повноважного Посла ФРН в Україні пані Анку Фельдгузен на теренах багатомовної Чернівецької області від імені крайової представницької влади, від депутатського корпусу Чернівецької обласної ради та від себе особисто. Буковину та Німеччину поєднують давні та надзвичайно тісні економічні, наукові, освітні, культурні, мистецькі, гуманітарні та міжособистісні контакти, - написав на своїй сторінці у соцмережах Іван Мантян.

За його словами, особливо тісні партнерські взаємини тривалий час Буковина підтримує та всебічно розвиває з округом Швабія (Вільна земля Баварія, ФРН). Дружні відносини обидва регіони започаткували ще у 1995 році. Трохи згодом партнерство знайшло свій подальший розвиток у чотиристоронньому проекті «Чотири регіони для Європи», до якого, окрім Швабії та Чернівецької області, увійшли також Сучавський повіт сусідньої Румунії та французький департамент Майєнн (провінція Лаваль).

-З приємністю відзначив, що за час взаємокорисної співпраці з німецькими партнерами ми досягли особливих результатів у сферах охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та молодіжної політики. Ми щиро вдячні нашим німецьким друзям за дієву допомогу низці обласних комунальних медичних закладів у забезпеченні сучасним обладнанням та устаткуванням для проведення гемодіалізу, наданні реагентів та запчастин для комп’ютерного томографа та клітографа виробництва фірми «Сіменс», проходження практики лікарями-психологами на базі провідних німецьких клінік, - заявив голова облради.

Також чимало корисного дала партнерська допомога німецької сторони фахівцям Чернівецької спецшколи-інтернату №2 для дітей з вадами слуху. Незабутніми для вихованців обласної школи-інтернату для дітей-сиріт стали відвідини освітнього центру Герцогсегмюле (Німеччина) у 2006-му та 2008-му роках. Безліч позитивних емоцій учасникам та вболівальникам щоразу приносить вже традиційний футбольний турнір юнацьких команд з Чернівців, Аугсбурга, Сучави та Майєнна. Таких прикладів співпраці існує чимало. Ще більше є планів на майбутнє, які обговорюють під час дружніх зустрічей з німецькими партнерами.

- Висловив надію, що за особистої участі та сприяння вельмишановної пані Посла, партнерські зв’язки між Буковиною та Швабією отримають новий, потужний імпульс. Також висловив вдячність Урядові ФРН і німецькому народові за розуміння і підтримку євроатлантичного курсу України та боротьби нашого народу за збереження державного суверенітету та територіальної цілісності України, - резюмував Іван Мунтян.

Поділитись