Чернівецький, Вижницький та Дністровський: Верховна рада залишила на Буковині три райони

0

Центрами районів стануть Чернівці, Вижниця та Кельменці

Верховна Рада підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових.

На засіданні Верховної Ради 17 липня, за відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

Чернівецька область складатиметься з трьох районів: Чернівецького, Вижницького та Дністровського. Їх центрами стануть відповідно Чернівці, Вижниця та Кельменці.

Найбільш спірним питанням у Чернівецькій області був центр Дністровського району. Громада Хотинського району вимагала зробити центром Хотин. Через це, на знак протесту, люди декілька днів перекривали дорогу у селі Атаки на виїзді з Чернівецької області. Зрештою під час засідання комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, вирішили все ж затвердити центром Дністровського району Кельменці, оскільки на думку комітету Кельменці логістично виглядають більш сильним центром, - пише «Чернівецький промінь».

Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Вибори депутатів райрад ліквідованих районів більше проводитися не будуть. Повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах, припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на виборах у нових районах.

Центральна виборча комісія має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з врахуванням новоутворених районів. Місцеві вибори заплановані на 25 жовтня.

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, постановою завершиться реформа децентралізації в Україні.

Поділитись