Депутати облради вимагають широкого діалогу між МОЗ, НСЗУ та практичними лікарями про фінансування психіатричних та фтизіатричних медзакладів

0

Депутатка Чернівецької облради Світлана Фочук (фракція «Батьківщина) ініціювала звернення до президента і глави уряду щодо фінансування Чернівецької облпсихлікарні та протитуберкульозних медзакладів. Як повідомляє пресслужба обласного осередку партії ВО «Батьківщина», причиною звернення стало скорочення фінансування подібних закладів в Україні внаслідок запровадження реформи вторинної ланки медицини.

«Після впровадження медреформи вторинної ланки, фінансування психоневрологічних лікарень суттєво скоротилося: зрізають до 50% на утримання психлікарень, - йдеться у зверненні.  – Зокрема, з 1 квітня і Чернівецька обласна психіатрична лікарня не має достатньо коштів на харчування та утримування пацієнтів, більшість з яких за медичними або соціальними показами не можуть повернутись додому. Більше того, частина колективу опинилася на межі звільнення через брак фінансування».

Депутати зазначають, що «контрольні показники, які лікарні спустили згори, на третину менші субвенцій, що були раніше». Інтернатні установи для хронічно психічно хворих нездатні одномоментно прийняти таку кількість пацієнтів, та ще й більшість психічно хворих мають абсолютні протипокази до перебування в інтернатах. Також другий етап реформи та підписання угоди з НСЗУ не передбачають фінансування низки послуг, які оплачувалися з медичної субвенції.

Подібна ситуація склалася і з протитуберкульозними медзакладами: згідно з новими затвердженими тарифами, вартість місячного лікування в стаціонарі не відрізняється від вартості лікування на амбулаторному етапі, а фактична вартість стаціонарного лікування удесятеро перевищує вартість амбулаторного.

Зважаючи на це, депутати пропонують керівництву країни: припинити або відтермінувати переведення закладів з надання психіатричної допомоги на іншу модель фінансування (від НСЗУ) та залишити фінансування за медичною субвенцією; розпочати широкий діалог між МОЗом України, НСЗУ та практичними лікарями-психіатрами, оскільки стандартні моделі лікування, які застосовуються в закладах терапевтичного профілю, не підходять для лікування психічно хворих; у випадку неможливості припинити або призупинити реформу – дати закладам тривалий пільговий період з можливістю встановлення реальних тарифів на лікування.

Так само депутати пропонують: до кінця 2020 року забезпечити фінансування протитуберкульозної служби в регіонах України за рахунок коштів медсубвенції з держбюджету місцевим бюджетам; переглянути тарифи на лікування одного хворого на туберкульоз з урахуванням вартості стаціонарного та амбулаторного етапу лікування; для регіональних фтизіопульмонологічних центрів розрахувати стандартний пакет послуг, що включає діагностику, стаціонарне лікування, координацію протитуберкульозних заходів та консультативну допомогу. 

Звернення підтримане депутатами і буде спрямоване адресатам.

Поділитись