Іван Мунтян: повідомлення про те, що обласна рада блокує передачу санаторію громаді Красноїльська – це дезінформування суспільства

0

Минулого тижня керівництво обласної влади у Красноїльську, на зустрічі з представниками громади, обговорювали подальшу долю протитуберкульозного санаторію, який розташований в селищі. Враховуючи актуальність, важливість та суспільний резонанс даного питання, досить дивною була відсутність на цій зустрічі голови Красноїльської ОТГ Степана Драгуна. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук зазначив голова облради Іван Мунтян.

«Зустріч повністю була присвячена саме спілкуванню з громадою, щоби почути думку людей про намір облради передати санаторій громаді. Обговорення має бути відкритим, без жодних замовчувань – саме тому я був ініціатором виїзду на місце і наведення громаді переконливих аргументів узяти цей санаторій під управління. Подібні зустрічі ми мали і в Банилові-Підгірному, де також стоїть питання передачі громаді турбази «Перлина гір», і у Хотині, де йдеться про спецшколу-інтернат. Наша мета – почути громади і дати їм право управляти тим майном, яке перебуває на їхній території. Щоби ці об’єкти не зруйнувалися так, як це сталося з деякими іншими», - написав Іван Мунтян.

Посадовець переконаний, що питання передачі санаторію громаді навмисно хтось політизує, перекручуючи факти і дезінформуючи людей з метою заробити сумнівні політичні дивіденди. Зокрема збирають підписи мешканців під зверненням до облради вимагаючи те, що власне облрада намагається зробити і сама ж ініціювала.

«Саме я є ініціатором передачі санаторію у власність громаді, цю ініціативу, з урахуванням слушних зауважень депутата Степана Мітріка підтримує і фракція «Батьківщина» в облраді. Будь-які інші спекуляції, підбурення є політичними і спрямовані на дезорієнтування людей .

І навіть такі інструменти відкритості, прозорості і демократичності, як звернення до органу місцевого самоврядування, в непорядних руках працюють проти громади. Збір підписів під зверненням громади до обласної ради є нічим іншим, як навмисним підбурюванням тривожних настроїв у громаді і дешевим збором політичних дивідендів. Адже у зверненні вимагають саме того, чого обласна рада сама хоче і більше того – що вона сама ініціювала!

Це була моя власна пропозиція – запропонувати передачу санаторію громаді, і я її озвучив місцевим активістам задовго до початку обговорення в громаді, і вже згодом це питання винесли на сесію ОТГ. Адже подібні дії відбуваються лише за взаємної згоди, тож рішенням завжди передує обговорення ідеї і порозуміння.

Тож будь-які повідомлення про те, що я або обласна рада блокують процес передачі санаторію громаді Красноїльська – це є дезінформування суспільства. Тим, хто хоче на цьому заробити політичні дивіденди, дам пораду: йдіть і робіть щось для людей, коли вони потребують захисту – від коронавірусу і стихії. А не розхитуйте ситуацію. А я дбав і дбаю про те, щоби будувати, а не руйнувати», - зазначив Іван Мунтян.

Поділитись