Іван Мунтян прокоментував обшуки та події навколо санаторію «Брусниця»

0

Правоохоронці провели у голови облради 5 різних обшуків і жодних незаконних грошей не виявили

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, якому 4 лютого НАБУ і САП вручили підозру у вимаганні хабара, прокоментував обшуки в облраді та ситуацію навколо передачі в оренду санаторію «Брусниця». Посадовець зазначив, що згідно рекомендацій правоохоронців, він не може детально коментувати матеріали справи.

Але щодо відео, яке оприлюднили НАБУ, заявив, що «цукерку» для якоїсь виробленої позиції можна зробити з будь-чого, але жодних незаконних грошей правоохоронці у нього не виявили.

«Знаєте, як кажуть у народі, можна цукерку зробити з чого-небудь. Це основне, що я можу сказати по тому відео. Що «цукерку» для якоїсь виробленої позиції можна зробити з будь-чого. Якщо там була камера, яка знімала відео, на якому я ніби-то беру якісь гроші, то чому вони не затримали мене одразу з тими грошима?.. Адже правоохоронці провели у мене 5 різних обшуків і жодних незаконних грошей не виявили. Вилучили спочатку 2 тисячі доларів, але суд нам ті гроші повернув», - зазначив Іван Мунтян.

Голова обласної ради розповів, що інвестора на санаторій «Брусниця» шукали 5 років і за цей час намагались залучити і іноземних інвесторів, і місцевих. Натомість санаторії на які не знайшли інвесторів зараз змушені були закривати.

 «По санаторію «Брусниця» наразі є інвестиційна угода, яка висіла на сайті більше 4-5 років. Ми маємо ще ряд таких санаторіїв, які практично занепадають, і вони потребують інвесторів. Наприклад, аналогічний випадок із санаторієм «Щербинці». По ньому теж був інвестор, який також має багато туристичних об’єктів по області і якому дали в оренду на подібних умовах цей санаторій. Він хотів вкласти гроші і розвивати його, але побачив, що йому не вигідна така інвестиція і розірвав угоду. І тепер на минулій сесії ми змушені були ліквідувати цей санаторій», - сказав І. Мунтян.

Голова облради вважає, що неможливо буде залучати потенційних закордонних інвесторів у розвиток української економіки, якщо будуть знищувати місцевих інвесторів.

«Якщо на сьогодні наш президент говорить, що ми відкриті до залучення інвесторів. І я уповноважений вести перемовини з потенційними інвесторами, я вів їх з підприємцями Румунії, Австрії, Німеччини тощо. І просив їх вкладати гроші - тоді це вже буде їхня власність. Ми повинні гарантувати інвестору захист їхньої власності. Але коли всілякими способами знищують наших малих підприємців, які готові вкладати гроші в розвиток, то потенційні інвестори з-за кордону також не прийдуть до нас.

Зараз з кожним днем з Чернівців все частіше відправляються автобуси до Румунії, де побудовані гарні санаторії. І наші люди туди вкладають гроші. А ми, маючи гарні умови в області, не маємо жодного санаторію. То ми цим інвесторам не те, що за гроші маємо давати в оренду ці занедбані санаторії, а ми за одну гривню їм маємо це давати, лиш би вони вкладали гроші, зберігали профіль і розбудовував би комплекси з новими робочими місцями, гарною інфраструктурою.

Складається враження, що коли знаходиться інвестор, який хоче щось робити, одразу на нього нападають, приписують якісь звинувачення. Так, ніби хочуть, щоб те все завалилося, нехай там буде біднота, щоб наші люди там не робили. Комусь це вигідно, напевно. Ми хочемо залучити реального інвестора, не підставну якусь особу, а підприємця, який вже володіє по області кількома туристичними об’єктами. Він уже має аналогічний бізнес і це було записано в умовах інвестиційної угоди. І я, як депутат обласної ради, уповноважений українським законодавством шукати потенційних інвесторів, робити щось, щоб область розвивалася. Бо ці гроші від оренди завтра можна буде використати на ремонт якоїсь лікарні чи школи», - зазначив голова Чернівецької обласної ради.

Джерело: за матеріалами Інформаційного агентства «АСС» 

Поділитись