Іван Мунтян розповів хто саботував завершення довгобуду КПП «Дяківці»

0

Коли до введення в експлуатацію об’єкта залишилося два місяці, підрядник отримав команду не продовжувати роботи

Голова облради Іван Мунтян, спільно з головою Чернівецької ОДА Сергієм Осачуком, головою комісії з реорганізації Чернівецької митниці Ігорем Добровольським оглянули сумнозвісний довгобуд КПП «Дяківці». Наразі готовність об’єкту складає 80%. Підрядник запевнив, що для завершення будівництва необхідно 3-4 місяці.

Як розповів голова крайового парламенту Буковини ситуація, що склалася - це результат незрозумілої політики минулого уряду та керівництва ДФС, якщо не сказати більше - свідомий саботаж, який не підлягає жодному здоровому поясненню.

«Сьогодні нам буквально відкрилися очі, чому в області досі не завершений жоден із інфраструктурних об’єктів транскордонного співробітництва з облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску . Зі слів підрядника, ще у 2016 році, коли до введення в експлуатацію об’єкта залишилося всього два місяці, вони отримали команду не продовжувати роботи.

І це незважаючи на те, що я особисто звертався до наших європейських партнерів і нам вдалося досягли домовленостей щодо відтермінування виконання проекту з реконструкції пунктів пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ". Неодноразово ухвалювали звернення від депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Державної фіскальної служби та Президента щодо вирішення цього питання. Зверталися із проханням передати об’єкти на місця. І цю пропозицію не було почуто. Ми стукали у всі двері, адже розуміємо важливість цих транспортних коридорів», - зазначив Іван Мунтян.

Кордон із Румунією займає 234,5 км. На усій цій протяжності тільки один КПП!!! Такого немає на жодній ділянці кордону в Україні. Зрозуміло, шо це створює незручності як для жителів прикордонних районів області, так і для наших румунських сусідів. Фактично блокується можливість економічної, транскордонної, культурної та іншоі співпраці.

Все, що насправді потрібно для вирішення проблеми - політична воля на рівні вищого керівництва держави, державної митної служби та зрозумілий алгоритм дій для розблокування процесу запуску в дію пунктів пропуску.

Нагадаємо, що будівництво виконувалось за грантову угоду для реалізації проекту транскордонного співробітництва “Облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску “Красноїльськ”, “Дяківці”. Загальний бюджет проекту становив 3,5 мільйона євро. Розпорядником коштів будівництва була Державна фіскальна служба України. А вже у 2017 році через недоцільно використані кошти, завищення вартості робіт і відсутність звіту Євросоюз відмовився продовжувати фінансування проекту.

Також голова облради та ОДА оглянули і недобудований міст у Маршинцях, який дозволить з’єднати транспортним сполученням Герцаівський та Новоселицький райони. Адже запуск цих інфраструктурних об’єктів логічно розглядати у комплексі.

Нагадаємо, шо через повінь 2008 року у селі Маршинці було повністю зруйновано фактично дерев’яний місток. Очолюючи у той час обласну службу автомобільних доріг, Іван Мунтян запропонував не просто відновити зруйнований місток, а побудувати мостовий перехід, який раз і назавжди вирішив би проблему автомобільного сполучення Герцаївського та Новоселицького районів та став би частиною одного з європейських транспортних коридорів.

«Міст справді має стратегічне значення для області, стратегічне значення для України. Адже у разі його відкриття, а також КПП «Дяківці» на понад 100 км скоротиться транспортний шлях у напрямку Києва для транзитного транспорту.

Сподіваюся, що все ж спільними зусиллями нам вдасться досягти завершення цього довготривалого процесу і область отримає ще одну повноцінну браму до Європейського союзу», - наголосив Іван Мунтян.

 

Поділитись