Колінковецька ОТГ програла усі суди Чернівецькій обласній раді: Верховний суд визнав законним рішення сесії

0

Постанова є остаточною та не може бути оскаржена.

Ще у 2017 році Колінковецька сільська рада Хотинського району звернулася до суду з адміністративним позовом до Чернівецької обласної ради, з вимогами про визнання незаконним і скасування результатів голосування сесії Чернівецької обласної ради від 28 вересня 2017 року щодо схвалення змін до «Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області». На сесії голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян заропонував вилучити з проєкту рішення про створення Колінковецької об`єднаної територіальної громади у зв`язку з необхідністю його довивчення і його пропозицію підтримали депутати. Не погоджуючись із цим Колінковецька об`єднана територіальна громада звернулась до суду.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2017  року, залишеною без змін постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2018 року, у задоволенні адміністративного позову Колінковецькій ОТГ було відмовлено. Тоді ОТГ звернулась із касаційною скаргою до Верховного суду України.

Під час розгляду позову колегія суддів Касаційного адміністративного суду погодилась з висновками судів попередніх інстанцій про те, що облрада мала повноваження на внесення відповідних змін до проєкту рішення.

Верховний Суд відхилив аргументи касаційної скарги і зазначив, що прийняття Чернівецькою обласною радою рішення від 28 вересня 2017 року №187-16//17 «Про схвалення змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області» з урахуванням поправок, запропонованих головою Чернівецької обласної ради Мунтяном І.М., не суперечить вимогам Регламенту. Тож суд залишив без задоволення касаційну скаргу Колінковецької сільської ради.

Постанова набрала законної сили, є остаточною та не може бути оскаржена.

Іван Мунтян завжди зазначав, що діяльність обласної ради є максимально відкритою, а рішення, які приймають депутати на сесіях, є виваженими та законними. Це вкотре довів зараз найвищий суд України, який визнав, що претензії Колінковецької ОТГ до облради були абсолютно безпідставними і не аргументованими.

Поділитись