"Король контрабанди" Ілля Павлюк. Хто стоїть за кандидатами від «Зе-команди» на Буковині

0

Видання strana.ua проаналізувало, хто стоїть за кандидатами «Слуги народу» від Чернівецької області.

У Чернівецькій області, за даними з різних джерел, від Зеленського негласно рулить місцевий підприємець Ілля Павлюк.

Через Павлюка нібито проходить координація та фінанси, але його прізвище не згадується на сайті Зе-команди.

Павлюк, кажуть, дуже авторитетна людина в прикордонних областях. За очі його називають "королем контрабанди" і "смотрящим західної митниці" - нібито без його відома там навіть миша не проскочить і всі вантажі "вирішуються" через нього.

У дочки Павлюка є спільний бізнес з помічником депутата від БПП Віктором Королем, а сам він за президентства Януковича був помічником депутата Ігоря Калетника, колишнього головного митника.

Офіційно у Павлюка є чотири компанії, які займаються розведенням великої рогатої худоби, управлінням нерухомістю і вантажним транспортом. У 2011 році Павлюка викрали в Києві, а за його звільнення сім'я заплатила 2 мільйони доларів.

За всіма буковинським округах Павлюк розставив своїх людей, серед яких є навіть водій маршрутки.

До речі, в списку "Слуги народу" під 102 номером йде заступник військового прокурора Дарницького гарнізону Центрального регіону України, 27-річний Максим Павлюк - чи то його однофамілець, чи то родич, з яким вони народилися в одному селі Горішні Шерівці Чернівецькій області.

201 округ - Чернівці

"Слуга народу" висуває вчительку початкових класів Олену Лис, чоловіка якої, підприємця Ігоря Лиса, називають близьким до Іллі Павлюка.

З нею битиметься багаторічний мер Чернівців, депутат від "Народного фронту", а нині самовисуванець Микола Федорук.

"Європейська солідарність" рухає члена виконкому райради Наталю Фрунзе, а "Батьківщина" - керівника департаменту дорожнього господарства Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Пуршагу.

Також по цьому округу йде самовисуванкою нардеп від БПП Оксана Продан.

Повний список кандидатів на окрузі можна подивитися тут.

Тут балотується той самий водій маршрутки, людина Павлюка - 30-річний Михайло Мангер. Втім, він йде самовисуванцем, а від "Слуги народу" виставили співробітника Чернівецької обладміністрації, уродженця Білорусі та засновника спортивного фестивалю Максима Заремський.

Знову спробує взяти округ нардеп від БПП Іван Рибак, який перемагав на окрузі на минулих виборах. Але в цей раз він йде самовисуванцем, а від "Європейської солідарності" виставляють підприємця Олександра Купчанко.

"Батьківщина" висунула директора транспортного підприємства Андрія Маковея.

Повний список кандидатів на окрузі можна подивитися тут.

203 округ - Новоселиця

Цей округ вважається "румунським" - практично кордон з Румунією. Тут по-румунськи говорять більше, ніж по-українськи. Місцеві живуть за рахунок заробітчанства, процвітає контрабанда.

Павлюк тут рухає від "Слуги народу" Георгія Мазурашу - директора Чернівецького обласного центру фізичного здоров'я і спортивного кореспондента.

Тут же йде Михайло Гросу, тато співачки Аліни Гросу. Її мама, Ганна Гросу, до речі, минулого разу балотувалася в Раду по 221 округу в Києві.

Михайло Гросу - бізнесмен, стан якого експерти оцінюють в 38 млн доларів. Його сімейству в Чернівцях належить бензиновий і ресторанний бізнес.

До речі, офіційно своєю посадою Гросу скромно вказує - шеф-редактор газети "ЛИБЕРТАТЯ Кувінтулуй", з румунського це перекладається як "Свобода слова". Видання фінансується румунськими організаціями.

Гросу називали близьким до Михайла Папієва, нардепа від "Опозиційною платформи - За життя", який при Януковичі очолював Чернівецьку область.

Ще один самовисуванець - нардеп Іван Попеску, етнічний румун.

Повний список кандидатів на окрузі можна подивитися тут.

204 округ - Хотин

Фаворитом округу вважається близький соратник Арсенія Яценюка і лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, який йде самовисуванцем.

Конкуренцію йому складуть адвокат Валерій Божик від "Слуги народу",  Микола Довгань - помічник нардепа Папієва та голова Соирянської райради Василь Козак, син якого балатується по списку «Слуги народу» під 67-им номером.

Повний список кандидатів на окрузі можна подивитися тут.  

Поділитись