Локдаун в Україні: назвали дати та що буде заборонено

0

Жорсткий карантин запровадять на 17 днів

Кабінет міністрів запроваджує по всій Україні жорсткий карантин на 17 днів — з 8 по 24 січня 2021 року (включно), щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби після новорічних свят.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 9 грудня. Відповідне рішення ухвалив уряд із доопрацюванням в один день.

«Це робиться для того, аби не допустити нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити зокрема й після новорічних свят. Тобто посилені карантинні обмеження будуть вводитися для того, щоб розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися й упродовж свят», — зазначив Шмигаль.

Крім того, якщо ситуація різко погіршиться, уряд допускає, що локдаун можуть запровадити раніше.

Ось що уряд забороняє під час локдауну:

  • відвідувати заклади освіти, КРІМ дошкільної освіти та спеціальних закладів;
  • працювати кафе, барам, ресторанам та іншим закладам харчування, КРІМ роботи навинос та на доставку;
  • працювати кінотеатрам, театрам та іншим культурним закладам;
  • працювати розважальним закладам та ТРЦ, КРІМ роботи продуктових магазинів, аптек у торгових центрах;
  • працювати фітнес-залам, басейнам, продовольчим і непродовольчим ринкам;
  • працювати різдвяним ярмаркам;
  • проводити будь-які масові заходи.

Натомість дозволяють працювати супермаркетам, аптекам, банкам, поштовим відділенням, готелям. Салонам краси та перукарням дозволять працювати тільки за попереднім записом без очікування всередині.

Робота транспорту не зупинятиметься. Громадському транспорту міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення дозволять працювати з обмеженнями «помаранчевої» зони — тобто перевозити пасажирів у межах кількості сидячих місць. Метро перевозитиме пасажирів без обмежень щодо кількості місць для сидіння.

Крім того, внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. Перед авіаподорожами за кордон потрібно перевірити, які обмеження є у країнах, куди ви плануєте їхати.

Також Кабінет міністрів продовжив дію загальнонаціонального карантину з обмеженнями «помаранчевої» зони до 28 лютого.

З нововведень — уряд дозволив закладам харчування працювати до 23:00, але з забороною проводити розрахункові операції після 22:00. Тобто заклад може працювати до 11-ї вечора, але останнє замовлення мають оплатити до 10-ї години.

Поділитись