На Буковині арештували начальника районного відділу ДМС, який вимагав хабарі за оформлення паспортів

0

За клопотанням погодженим прокуратурою Чернівецької області судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а також відсторонення від займаних посад начальника районного відділу Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області та його спільника - працівника фінансової установи у сфері надання поліграфічних послуг.

Як повідомлялось, прокуратурою області спільно з працівниками ДБР та СБУ, викрито злочинну схему, налагоджену співробітниками Державної міграційної служби в Чернівецькій області.

За видачу термінового закордонного паспорта від громадян вимагали кошти в сумі 1500 грн, незважаючи на те, що офіційна вартість наданої послуги складала 1034 грн, за  видачу нетермінового біометричного паспорту для виїзду за кордон необхідно було сплатити кошти в сумі 900 грн, хоча офіційна вартість вказаної послуги становила 682 грн, за виготовлення термінового та нетермінового паспорта громадянина України у вигляді ID-картки слід було сплатити відповідно 700 грн чи 550 грн, що також перевищувало розміри офіційних платежів на суму понад 200 грн.

Після надання відвідувачами озвучених сум коштів та подальшого їх акумулювання, співучасниками здійснювався розподіл хабаря.

13 лютого, за результатами проведення обшуків у зловмисників вилучили кошти на суму понад 100 тис грн, чорнові записи та інші матеріали, що мають відношення до справи.

На даний час в рамках досудового розслідування перевіряються факти можливого заволодіння зловмисниками коштами громадян на суму близько 200 тис грн під час видачі понад 700 паспортів.

Вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненого повторно та за попередньою змовою групою осіб) та ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України (співучасть у одержанні неправомірної вигоди службовою особою).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, - повідомляє пресслужба прокуратури Чернівецької області.

Поділитись