На Буковині партійці «Батьківщини» розпочали марафон з допомоги потерпілим від повені

0

«Батьківщинівці» Буковини допомагають потерпілим від повені краянам ліквідувати наслідки стихії. Як повідомляє пресслужба обласного осередку ВО «Батьківщина», у найбільш постраждалих населених пунктах партійці допомагали технікою, доставляли продукти, разом з мешканцями будинків відчищали підтоплене житло і подвір’я від намулу. «Батьківщинівці» допомагали на Новоселиччині, на Сторожинеччині, у передмісті Чернівців – Ленківцях.

Керівники обласної та Чернівецької міської парторганізацій, депутати, активісти сьогодні допомогли самотній мешканці с. Ревне Кіцманського району. З мешканцями села голова обласного партосередку Іван Мунтян спілкувався вчора. Адже насправді людей спіткала велика біда. І вони потребують допомоги у тому, щоби повернути своє майно і житло до придатного для життя стану. А тим часом дякують Богу, що живі…

На роботах з відновлення підтоплених помешкань застосунок знайдеться для кожного охочого. З хати і подвір’я самотньої літньої жінки в с. Ревне партійці вивезли понад 100 тачок намулу, відмили вікна і двері. Хазяйка житла дякувала за допомогу і розповідала, що її саму мало не забрала вода – показувала замулений одяг, у якому практично пішла під воду, коли вийшла з будинку…

«Сьогодні тут, де була велика вода, потрібна не лише матеріальна, а й фізична допомога, - каже голова обласної «Батьківщини» Іван Мунтян. - І якщо 2008-го уряд Юлії Тимошенко надав величезні компенсації усім, хто зазнав збитків від повені, то розуміємо, що сьогодні такого не буде. Тому мусимо допомагати одне одному, подбати про тих, хто поруч і потребує допомоги. Сьогодні в цьому селі працюємо поруч з військовими, в інших населених пунктах також працюють багато і волонтерів, і рятувальників, і наших партійців. Ми щиро вдячні всім, хто відгукується на людську біду, окрему подяку висловлюю активістам нашої команди «Батьківщини», яка від початку стихії і до сьогодні пліч-о-пліч з людьми укріплювали дамби, доставляли воду і продукти, рятували майно людей... Закликаємо всіх мобілізуватися і чим швидше допомогти постраждалим краянам – поки палюче сонце, яке прийшло на зміну дощам, не зацементувало намул… Для тих, хто не уявляє масштабів проблеми постраждалих людей, фіксуємо це на фото і відео: переконайтеся, яка це насправді біда, і долучайтеся до її зменшення. Важлива кожна пара рук, кожна година допомоги».

Іван Мунтян також закликав на допомогу буковинцям, що зазнали збитків від повені, підприємців, усіх, хто може надати техніку, волонтерів, представників інших політичних сил – адже біда не питає про партійну приналежність, і активісти однієї партії не впораються з цим самі. Особливе прохання про допомогу він висловив лісникам.

«Не меншу шкоду, ніж стихійні вирубки лісів, приносить недбале прибирання території після будь-яких рубок, - зазначив Іван Мунтян. – Адже не лише втрачається здатність лісів утримувати воду, а ще й усе неприбране «сміття» - залишки деревини, колоди дерев, гілки – велика вода забирає і несе вниз, до річок. Колоди розбивають споруди, рвуть береги, розривають габіонні сітки. Тому просимо лісників прийти і допомогти потерпілим від повені людям». 

На понеділок партійці «Батьківщини» вже домовилися про залучення в с. Ревне малої техніки (яка може зайти на подвір’я) і великої (яка допомагатиме розчищати вулиці). Сьогодні ж доставили потребуючим селянам свіжий хліб, воду, цукор, крупи, борошно, випічку. І закликали краян долучатися до цього марафону з подолання наслідків стихії.

Пресслужба обласної організації партії ВО «Батьківщина»

Поділитись