На Буковині вагітна жінка із чоловіком та двома дітьми отруїлися грибами

0

У Путильському районі Чернівецької області на вихідних у лікарню з отруєнням потрапила сім'я, яка напередодні вживала гриби. Зле стало вагітній жінці, її чоловікові та двом дітям - 4 і 7 років. Про це повідомила заступниця головного лікаря Путильської районної лікарні Галина Вовк.

«Коли вони до нас звернулися, то їхній стан не був важким. Хоча в одного з членів сім'ї стан був середньої важкості. Їм надали невідкладну допомогу, зробили інфузійну терапію, тобто, прокапали. Їм  полегшало і чоловік з вагітною дружиною та двома дітьми відмовились від стаціонарного лікування та поїхали додому», - розповіла Галина Вовк журналістам ІА АСС.

Як не отруїтися грибами:

Отруєння грибами реєструють упродовж всього року, однак,їх пік припадає на кінець літа – початок осені. Основні причини отруєнь: вживання отруйних грибів; неправильне приготування умовно-їстівних грибів; вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Найнебезпечнішими є гриби, що містять отрути гепатонефротропної дії, наприклад бліда поганка. При отруєнні її токсинами реєструється до 99% летальності потерпілих.

Найкраща профілактика отруєння грибами – відмовитись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі і споживати штучно вирощені печериці та гливи, які продаються у магазинах.

Якщо все таки вирушаєте у ліс по гриби, необхідно знати наступне:

– ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

– збирайте губчасті гриби – «білі», «бабки», «моховики» тощо – від них найменше отруєнь;

– зібрані гриби ще раз ретельно перевірте: якщо гриб викликає хоч найменший сумнів або старий – краще його позбудьтеся;

– перед приготуванням страв гриби необхідно добре промити і обов’язково відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин, а перед сушінням – обтерти вологою тканиною;

– ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові;

– страви з грибів необхідно зберігати на холоді в емальованому посуді, але не більше ніж 24 години; – не вживайте сирих дикорослих грибів;

– не давайте страв з грибів дітям;

– не варто вживати гриби вагітним і матерям, що годують дітей грудьми.

Поділитись