На території колишнього санаторію «Садгора» розмістять центри соціально-психологічної допомоги та реабілітації дітей

0

Розміщення цих двох центрів дозволить зберегти територію для дітей та створити тут за короткий час справжнє соціальне містечко

Про це під час пресконференції розповіла заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

«Є два приміщення, і вони вже цього року можуть забезпечити комфортні умови людям, які найбільше цього потребують. Ідеться про сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах, а також про дітей, котрі потрапляють до колишнього притулку, а нині – центру соціально-психологічної реабілітації», – зазначила заступниця голови ОДА.

За словами Наталії Гусак, у приміщеннях, що вивільнилися після закриття санаторію, у перспективі також зможуть надавати і нові соціальні послуги, наприклад, відкрити кімнати денного перебування для дітей, організувати консультації психолога для жінок, що потребують допомоги.

Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги – єдина на Буковині установа, яка надає послуги матерям, що опинилися у складних життєвих обставинах, особам, які потерпають від домашнього насильства. Однак працює він у колишній бібліотеці. Тут є лише три кімнати, у кожній із яких перебувають по 8 осіб.

«Це напівпідвальне приміщення, тут сирість, пліснява. Не кожен витримає такі умови. Трапляється, що жінка хотіла б покинути чоловіка-кривдника, але, побувавши в центрі, змінює своє рішення, продовжуючи терпіти насильство. Крім того, ми часто змушені відмовляти у допомозі через банальний брак місця, наприклад, матерям із немовлятами, яким просто нікуди йти», – розповідає директор Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги Анатолій Хомік.

Не краще ситуація і у колишньому притулку для дітей. Заклад розраховано лише на 30 ліжок, тож часто місця для всіх охочих не вистачає.

«Два роки тому ми робили капітальний ремонт, обладнали на горищі кабінети, кімнати для занять та відпочинку. Проте ситуацію це не врятувало, кількість вихованців постійно росте. Мріємо про нове просторе приміщення, яке допомогло б покращити умови перебування дітей та розширити спектр соціальних послуг, які ми надаємо», – пояснила директорка Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Жанна Янчук.

За словами Наталії Гусак, розміщення у санаторії «Садгора» цих двох центрів дозволило б зберегти територію для дітей та створити тут за короткий час справжнє соціальне містечко, яке надаватиме комплексні послуги. Тож саме такий варіант пропонуватимуть обласній раді. Наразі готують відповідний проєкт рішення, який розглянуть під час сесії депутати.

Нагадаємо, 4 лютого, на сесії Чернівецької обласної ради, депутати підтримали рішення про ліквідацію обласної комунальної установи «Дитячий санаторій «Щербинці», протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ» СТМО «Фтизіатрія», «Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора», оскільки Національна служба здоров’я України не фінансує подібні заклади. При цьому хворі на туберкульоз не залишаться без медичної допомоги, адже санаторії передбачали оздоровлення, а лікувальні послуги надають спеціалізовані відділення і диспансери.

Поділитись