Порошенко дав орден директору заводу, якого підозрюють у розкраданні 93 мільйонів

0

Після резонансу, що викликала інформація про нагородження, орден «забрали» назвавши це помилкою

Президент Петро Порошенко нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня директора "Дніпропетровського стрілочного заводу" Сергія Тараненка, якого НАБУ підозрює у заволодінні 93 мільйонів гривень "Укрзалізниці". Про це повідомляє Громадське. Указ про присвоєння ордена підписаний 4 травня.

Відзначається, що орден Ярослава Мудрого дають за видатні заслуги у "державному будівництві", зміцнення авторитету країни, розвитку авторитету, економіки, науки тощо.

Нагадаємо, що 15 січня Тараненку та ще 6 посадовцям повідомили про підозру у заволодінні 93 мільйонами "Укрзалізниці" під час закупівлі стрілочної продукції за завищеними цінами. У лютому суд наклав арешт на низку майна Тараненка. 7 травня НАБУ завершило розслідування фактів заволодіння 93,28 мільйона гривень "Укрзалізниці" та відправило справу на ознайомлення восьми підозрюваним.

Коли інформація про це нагородження з’явилась у ЗМІ та набула резонансу, орден у Тараненка «забрали», заявивши, що це нібито технічна помилка, і цієї людини у правильному указі немає.

В Адміністрації президента заявляють, що президент Петро Порошенко не нагороджував  орденом Сергія Тараненка. Про це "Українській правді" повідомив керівник прес-служби АП Андрій Жигулін.

"Повідомлення про нагородження цієї людини – це помилка. На сайт потрапила помилкова версія указу через технічний збій і помилку представників АП", - сказав він.

За словами Жигуліна, "документалісти з АП дали не той проект указу".

"Це технічна помилка працівників адміністрації, які готували документ. Людини цієї у правильному указі немає", - запевняє Жигулін.

Він також пояснив, що орден Тараненку не вручали, його, мовляв, навіть не підготували ще.

"Ні. Указ – це тільки заява про те, що орден є. Це паперова робота. Потім є різні моменти для їх вручення. Фізичного ордена нема. Тільки на підставі правильного указу, який передається у відділ нагород, уже виготовляється і посвідчення, і сам орден", - підсумував представник АП.

Поділитись