Тимошенко заявляє про необхідність збільшити доходи українців до рівня доходів поляків за п'ять років

0

Лідерка Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає за необхідне за п'ять років підвищити доходи громадян України до рівня доходів громадян Польщі.

"Народ - це головний інвестор. Якщо він буде без грошей, це означатиме, що наша економіка не зможе піднятися. Нам треба збільшити доходи людей і досягти за п’ять років принаймні рівня Польщі. Лише так ми зможемо зберегти людей і зберегти наш інтелектуальний потенціал", - заявила Тимошенко на презентації стратегічного плану "Треба діяти" в середу в Києві.

Вона зазначила, що йдеться про зростання і заробітних плат, і пенсій. За її словами, насамперед необхідно привести мінімальні пенсії до рівня прожиткового мінімуму, як це і передбачено законом. Вона нагадала, що нині прожитковий мінімум становить 3 тис. 94 грн. "І ніхто не повинен отримувати менше за цю суму", - наголосила Тимошенко.

За словами лідерки "Батьківщини", головним стимулом для розвитку української економіки має стати зростання доходів громадян: що вищими будуть зарплати, то більшим стане внутрішній ринок, то більше вироблятимуть товарів і послуг вітчизняні підприємства, і то швидше буде економічне зростання. "Ми піднімемо економіку, наповнивши її грошима", - пообіцяла Тимошенко.

План "Треба діяти" передбачає також зміну грошово-кредитної політики. Зокрема, йдеться про збільшення обсягу кредитування економіки з 22% до 100% ВВП, зменшення кредитної ставки з 25% до 3-5%, започаткування програми мікрокредитування, спрощення умов отримання кредитів

Серед реанімаційних кроків, запропонованих "Батьківщиною", - запровадження обов'язкового медичного страхування, персоніфікована пенсійна система, введення іпотечного кредитування для придбання житла, а також повернення матеріальної допомоги при народженні дитини, яку надавала держава під час перебування Тимошенко прем'єр-міністром (на першу дитину - 50 тис. грн, на другу - 100 тис. грн, а на третю - 150 тис. грн).

Поділитись