У селі Подвірне пройде фестиваль «Справжніх театральних патріотів»

0

У селі Подвірне Новоселицького району пройде 3-ій театральний фестиваль "Справжніх ТЕатральних Патріотів" (СТеП). Організаторами Фестивалю є Микола Бабин (родом з с. Подвірне), театральна студія «ВІК» (м. Київ), Будинок культури села Подвірне (директор – Людмила Романюк) та Мамалигівська об’єднана територіальна громада.

Фестиваль проходить на базі сільського Будинку культури за участю молодіжних театрів і театральних груп нашої держави. Цього року запрошенні колективи та гості з Чернівців, Львова, Коломиї та Києва, з Харкова, Хмельницького, Мукачева.

Під час фестивалю три театри представлять свої вистави, проводитимуться майстер класи та творчі зустрічі.

* «Психоз 4.48» від Чернівецького театру «ТЕМП»
* «ОСІНЬ НА ПЛУТОНІ» проект Сашка Брами (Львів)
* «НЕВЧАСНО» Театр «СОЛОМІЯ» (Коломия).

- Тренінги для акторів – Дмитро Гусаков (гол. реж. Хмельницького театру ім. Старицького)

- Майстер-класи по Біомеханіці Вс. Мейєрхольда – Євген Тищук (гол. реж. Мукачівського драмтеатру)

- Творча зустріч з директором Чернівецького театру імені О. Кобилянської – Юрій Марчак.

Фестиваль "Справжніх ТЕатральних Патріотів" (далі СтеП) – це оригінальний і неповторний мистецький захід, що проходить в селі Подвірне на Буковині з нагоди святкування Дня незалежності України.

Спокон віків було престижно і модно належати до міського мистецького, культурного і соціального прошарку людей. Та даний фестиваль спрямований на перевірку наявності театрального патріотизму поміж театралів і обов`язково змотивує виразити себе не в світському середовищі митців, а в, так би мовити, не модній окрузі для людей природи, землі, сільської фауни і флори, в місці особливого ґатунку і невичерпної сили. Багато прекрасного народилося в селі: і пісні, і танці, і музика, і образотворчість, і література, і скульптура, і Театр. Багато відомих митців надихалися в селі, і саме село стало фундаментом їхньої творчості. Всі гості-театрали, котрі приїдуть на Фестиваль опиняться в серці життя. Для всіх без винятку, котрі тим чи іншим боком будуть дотичні до "СТеПу" театр подарує щось незабутнє (кожному ж-бо своє!..), надихне на нові кроки до їхньої мети, а може й поверне віру в життя (таких теж серед нас чимало!..).

Початок вистав щодня о 17:30. Більш детально про фестиваль та заходи можна прочитати тут.

Поділитись