У Сторожинці град розміром із куряче яйце понищив автівки та дахи (фото, відео)

0

Негода вирувала недовго проте збитки підраховують і досі.

Аномально крупний град понищив покрівлі, фасади та вікна бюджетних установ і приватних садиб, зупинив роботу місцевих підприємств та знищив сільськогосподарські посіви. Частина міста й досі без світла, тривають роботи з відновлення водопостачання. З об’єктів соціальної інфраструктури найбільше постраждали місцеві школи, гімназія, лісовий коледж та районна лікарня. Водночас, на щастя обійшлося без людських жертв. Про це розповів на своїй сторінці в мережі фейбук голова обласної ради Іван Мунтян.

Після негоди одразу зібрався оперативний штаб з ліквідації наслідків стихії. Заслухавши оперативну інформацію про завдані збитки та першочергові роботи з їх ліквідації, оглянули будівлю Сторожинецької ЗОШ №1, де градом на 70% знищено покрівлю, пошкоджено її несучу конструкцію та вибито вікна. Аналогічна ситуація і в районній лікарні, де дощівка підтопила 4-й поверх. Також град пошкодив весь автопарк Сторожинецького відділу поліції.

«Саме завтра відбудеться засідання Кабінету Міністрів України, відповідно, за потреби я можу зібрати засідання колегії обласної ради, яка прийме звернення до уряду щодо залучення коштів резервного фонду державного бюджету, як це було у 2008 році. Оскільки навіть зараз, за попередніми оцінками зрозумілим є те, що коштів місцевих бюджетів буде замало. Більше того, за прогнозами синоптиків найближчі два дні йтиме дощ і якщо оперативно не провести першочергові відновлювальні роботи, сума збитків може зрости в рази», - зазначив Іван Мунтян

Поділитись