У Тернополі уже всьоме триває літературно-мистецький фестиваль «Ї»

0
І хоча офіційне відкриття планується лиш сьогодні увечері – та фест вирує вже друнгий день. Ще вчора в рамках фестивалю відкрилася персональна виставка «Бездомні краєвиди» Анатолія Дністрового та відзначили 35-ліття від дня утворення Тернопільської обласної спілки письменників. А сьогодні о 18 Анатолій Дністровий презентує свій роман «Б-52». Офіційне ж відкриття фестивалю заплановане на 19 – фотовиставкою заслуженого журналіста України Олега Снітовського, присвяченою народному художнику України Івану Марчаку. 
Організатори стверджують, що цьогоріч відвідувачі побачать і тих учасників, яких звикли бачити (але обов’язково з новою програмою), і тих, кого фестиваль ще не приймав.  Вперше до Тернополя приїде поет Юрко Позаяк. У нього буде поетичний тандем з постійним учасником фестивалю Олександром Ірванцем. У суботу буде вечір іронічної поезії, у якому візьмуть участь чотири письменники. 5 травня виступить гурт «Один в каное» з новим альбомом. Макс Кідрук приїде з новою книгою – своєю першою збіркою оповідань. Упродовж фестивалю працюватиме лекторій, демонструватимуться кінострічки, серед учасників будуть і іноземні літератори. 
А сьогодні й завтра гостями «Ї» будуть чернівчани: 3 травня о 17.30 в драмтеатрі розпочнеться музично-поетичне дійство від Ірини Мороз і Льоші Маркеса «Час на нас не чекатиме», а в суботу о 19 в «Бункермузі» Олександр Бойченко презентує свою «Країну за Збручем» (перед тим, о 17, в театрі за його ж участі разом з автором відбудеться презентація книги «Ворохтаріум» Ю.Андруховича).
Поділитись