Вчителька з маленького гірського села на Буковині потрапила до ТОП-50 фіналістів Global Teacher Prize Ukraine

0

Учителька з Буковини потрапила у топ 50 фіналістів престижної премії Global Teacher Prize Ukraine. Це Маріанна Климчук, вона є вчителькою музичного мистецтва та англійської мови Долішньошепітського НВК.

Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія, місія якої — підкреслити важливість педагогів в Україні. Адже вчителі важливі від найменшого селища до найбільшого мегаполіса. Національну премію Global Teacher Prize Ukraine заснувала ГС «Освіторія» у 2017 році. Переможець отримає 250 тисяч гривень, поїздку у Дубай на Global Education & Skills Forum у березні 2020 року, один рік навчання від Освіторії та цінні призи. Переможцями минулих років стали Олександр Жук і чернівчанин Пауль Пшенічка.

На вчителів, які потрапили у ТОП-50, чекають скайп-співбесіди та написання есе. Після цього їхні анкети також оцінюватимуть представники дружніх освітніх організацій: EdCamp, Microsoft, EdPro, !FEST/Школа вільних і небайдужих, НОВІ, Grade Education Center. Під час відбору ТОП-50 анкету кожного учасника перевірили три людини (асесори) у різних містах України: Києві, Львові та Харкові. Вони оцінювали кожне з питань від 0 до 5 балів.

Уже 31 серпня оголосять топ 10 учителів України.

«Закінчивши школу, пані Маріанна вирішила працювати вчителькою музики в далекому гірському селі Долішньому Шепоті. Та вона вирішила стати ще й учителькою англійської, але була невеличка перепона – вона не розмовляла англійською. Після вступу на заочне відділення факультету іноземних мов, виховуючи вже 3 дітей, вона майже здалася під натиском викладачів, боялася розмовляти й страшенно комплексувала.

Вона запросила волонтерку Корпусу Миру з Америки Ебігейл Сотер до їхньої школи на 2 роки. Ебі викладала англійську мову, а пані Маріанна була присутня на уроках як спостерігачка. Саме американка кожного дня переконувала, що натхненна вчителька добре володіє англійською, і та стала впевненою та потужною викладачкою ще й цієї мови. Крім того, натхненна вчителька побачила, що учні можуть працювати в групах, парах, сидіти в колі і що до кожного «пісного» уроку можна виготовити безліч наочності та зробити його цікавим.

Її учні з радістю стають учителями музичного мистецтва, продовжують навчання на факультеті іноземних мов, а дехто вже й сам став директором школи в Києві. Вона допомагає влаштуватися в житті кожному й завжди готова організувати все село для допомоги», - йдеться на сайті Global Teacher Prize Ukraine про Маріанну Климчук.

Джерело: «Шпальта»

 

Поділитись