Юлія Тимошенко: Мінімальна пенсія має бути 3094 гривень

0

«Батьківщина» наполягає на внесенні змін до Державного бюджету на 2020 рік, за якими мінімальна пенсія буде не нижче прожиткового рівня, тобто не менше 3094 грн.

Про це Юлія Тимошенко наголосила в прямому ефірі на телеканалі NewsOne.

За її словами, «Батьківщина» ретельно вивчила поданий до парламенту проєкт бюджету на 2020 рік: «У ньому не передбачено реального суттєвого підвищення пенсій».

Як нагадала політик, в Україні існує закон, що встановлює на рік мінімальний прожитковий рівень. Він формується на базі конкретних витрат людей, і нижче цього рівня, за європейським конвенціям, платити не можна.

Натомість сьогодні, коли українцям платять 1500 грн, 1600 грн, це означає, що влада порушує фундаментальні права людей і міжнародного права, переконана Юлія Тимошенко: «Це, по суті, намірене вбивство людей, адже на цю суму неможливо прожити».

Саме тому «Батьківщина» внесла до другого читання пропозицію і за неї проголосував весь зал, щоб повернути норму, за якою пенсія не може бути нижче прожиткового мінімуму.

Збільшити розмір пенсій, зауважила Юлія Тимошенко, можна завдяки зниженню податкового тягаря, зміни бази оподаткування, а також закону про деофшоризацію.

Поділитись