Закон про обов’язкове перевезення дітей в автокріслах вступив в силу. Які штрафи чекають на порушників

0

Відсьогодні набирає чинності закон, який встановлює відповідальність за порушення правил перевезення дітей, у тому числі без спеціальних автокрісел.

Закон визначає, що порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 гривень).

А повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень).

Але єдина причина, чому батьки мають використовувати автокрісла — це пасивна безпека дитини, її життя та здоров'я. Адже саме автокрісло зменшує імовірність загибелі дитини під час ДТП, - повідомляють у патрульній поліції Чернівецької області

Нагадуємо, у правилах дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей:

- зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;

- до 16-річного віку — в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

- організовані групи дітей у темну пору доби.

Поділитись